Sektörde köklü bir yapıya sahip firmamız işletmelerinizde veya firmalarınızda talep ettiğiniz kompanzasyon bakımı konusunda sizlere profesyonel desteği sunmaktadır. İşimize verdiğimiz önem ve profesyonel çalışma yöntemlerimizle tüm taleplerinizde sizlerin yanındayız. Firmamız kompanzasyon bakımı konusunda detaylı bilgiye ve tecrübeye sahip eğitimli ustalarla çalışmaktadır. Amacımız %100 müşteri memnuniyeti ile verimli çalışan sistemlere sahip olmanızdır. Bizler sizlere kaliteli ve güvenli hizmeti sunmak için her zaman hazırız. Bizlere internet sitemiz üzerinden online olarak ya da telefon numaralarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. İşini önemseyen, titiz çalışan ve profesyonel yöntemlerle işlem yapan firmamız bir telefon uzaklıktadır. Sizde doğru, etkili ve profesyonel kompanzasyon bakımı almak isterseniz hemen bize ulaşın.

Kompanzasyon Sistemlerinde Bakım ve Arıza Giderme Yöntemleri
Endüstriyel bir tesiste güç faktörünün düşük olmasının en temel sebeplerinden biri, motor endüktanslarının yüksek olmasıdır. Bu sorunlar, motorlar tam kapasitesine kadar yüklenmediği zaman daha da kötüleşir.
Güç faktörünün, elektrik dağıtım şirketinin belirlediği değerin altına düştüğü durumlarda işletmeler ceza öder. Bu durumları önlemek için güç faktörü, kondansatör bankları ile kompanze edilir, yani güç faktörünün değeri 1’e yaklaştırılır.
Normal şartlar altında, kondansatörler uzun yıllar arızasız olarak çalışabilir. Ancak harmonik akımları, yetersiz havalandırma ve soğutma sonucu yükselen ortam sıcaklığı gibi olumsuz koşullar nedeni ile kondansatörler ve ilgili ekipmanlar arıza yapar. Bunlar enerji maliyetlerini arttırdığı gibi yangın ve patlama tehlikesini de beraberinde getirir. Bu nedenle kompanzasyon kondansatörlerinin düzgün ve hatasız çalışıp çalışmadığından emin olmak gerekir. Bundan emin olmanın tek yolu ise düzenli olarak bakım faaliyetlerini gerçekleştirmektir. Koruyucu bakımın yılda iki kez yapılması önerilir.

Reaktif güç kompanzayonu yapmayan tesisler elektrik şebekesinden gereksiz yere ve fazladan reaktif güç çekip şebekeyi yüklerler. Bu nedenle, elektrik dağıtım şirketleri tesislerin çektiği reaktif enerjinin belirli oranların içerisinde olmasını şart koşarlar. Bu oranları aşan tesislerden de reaktif enerji bedelini de talep ederler.

REAKTİF GÜÇ KOMPANZASYONUNUN FAYDALARI;
» Kayıplar azalır.
» Hat ve kablo akımları düşer.
» Gerilim düşümleri azalır.
» Kayıplar azalacağından enerji üretimi sırasında oluşturulan çevre kirliliği azalır.
» Reaktif enerji bedeli ödenmeyeceği için birim enerji maliyeti düşer.