Atalar Elektrikçi olarak işletmelerde talep edilen Kompanzasyon Takibi hakkında yüksek kaliteli ve güvenli desteği sunmaktayız. Alanında uzman elektrikçi ekiplerimizle her zaman doğru ölçümlerle takip desteği sunmaktayız. Sektöre adım attığımız ilk günden itibaren sürekli gelişerek ve deneyim kazanarak ilerlemekteyiz. İşini önemseyen ve güvenli desteği ilke edinmiş ustalarımızla tüm taleplerinizi karşılamak için hazırız. Kompanzasyon takibi sayesinde firmalarınızda veya işletmelerinizde parasal israftan kaçınacaksınız. Sürekli ve belirli aralıklarla gerçekleştirdiğimiz Kompanzasyon Takibiyle sistemleriniz uygun elektrik yükleriyle verimli şekilde çalışacaktır.

Kompanzasyon kullanımında unutulan en önemli konu; enerji tüketim değerlerinin elektrik sayaçlarında kaydedildiğidir. Enerji tüketim faturaları da buna göre hazırlanır. Kompanzasyon takip sistemi dolayısıyla, işletmeler mevcut fatura dönemi sonunda onlara kesilen faturalar sayesinde yaptıkları tüketimlerden haberdar olurlar. Sürpriz faturalardan, fazla enerji tüketiminden ve parasal zarardan kurtulmak için hemen web sitemiz üzerinde bizlere ulaşın. Sizlere talep ettiğiniz kaliteli ve güvenli kompanzasyonu yaparak işletmelerinizin yükünü azaltalım.

Atalar Elektrikçi olarak işletmelerde ihtiyaç duyulan Kompanzasyon Takibi konusunda kaliteli ve güvenli desteği sunmaktayız.
Uzaktan denetimli(kontrollü) kompanzasyon takip sistemi; Reaktif enerji takip ve kontrol sistemi Gözcü Reaktif, özellikle reaktif enerji değerlerinin aşılmasından dolayı cezalardan kurtulmayan ve hatalı kompanzasyon sistemlerinden yaka silken enerji tüketicileri için geliştirilmiştir.

Reaktif enerji, elektrik enerjisinin kullanılmasında katkıda bulunmaz, aksine elektrik şebekesine fazladan yük getirir, verimi düşürür. Reaktif enerji limitinin aşılmasıyla beraber, normalde kullanılamayan ve atıl olan, reaktif enerji değeri için ceza kesilir. Reaktif enerji, işletmelerde parasal israfa neden olur. Bu soruna işletmeler kompanzasyon sistemleri aracılığıyla çözüm ararlar.

Kompanzasyon kullanımında unutulan husus, esasta enerji tüketim değerlerinin elektrik sayaçlarında kaydedildiğidir ve enerji tüketim faturalarının da ona göre hazırlandığıdır. Kompanzasyon takip sistemi dolayısıyla, işletmeler ancak mevcut fatura dönemi sonunda onlara kesilen faturalar sayesinde yaptıkları tüketimlerden haberdar olurlar.

Hatalı kompanzasyon sistemlerinden kaynaklanan sapmalara karşı, Gözcü Reaktif ile bu soruna kesin çözüm getirmiştir. Gözcü Reaktif elektronik elektrik sayacı üzerinden tüketilen aktif ve reaktif enerji kullanımını belirlenen zaman aralıkları ile takip ederken reaktif enerji tüketiminin tespit edilen limitlere yakın olması durumunda SMS, e-posta gibi haberleşme araçlarını kullanarak ilgili kişi veya kişileri uyarır.